این وب سایت به دلیل عدم تمدید حساب کاربری مسدود شده است.

ساخت سایت با سایت ساز سی می پلاس

خدمات ثبتی متین

خدمات ثبتی موسسه متیندرباره خدمات ثبتی

خدمات ثبتی خدماتی است که شامل ثبت شرکت ، ثبت تغییرات ، مالکیت صنعتی و خدمت بازرگانی است که در زیر به توضیحات آن ها خواهیم پرداخت. حتما قبل از شروع به ثبت رسانی در مورد ثبتی که می خواهید انجام دهید به خوبی مطالعه داشته باشید. ثبت متین مطالب لازم را در مورد خدمات ثبتی برای شما فراهم کرده است و همچنین می توانید آخرین مطالب حقوقی و ثبتی در قسمت مطالب وب سایت ما مطالعه فرمایید.

خدمات ثبت شرکت

امروزه با گسترده تر شدن روابط میان انسان ها رابطه های آن ها هم شکل محکم تر و با ثبات تری به خود گرفته است. روابطی که در گذشته به صورت آزاد و بدون قاعده بودند اما این روابط در حوزه های مختلف تحت نظارت حاکمیت و دولت ها قرار گرفتند که یکی از این روابط ثبت شرکت است.

ثبت شرکت یکی از موضوعاتی که افراد به آن نیاز دارند اما از آنجایی که موضوع ثبت شرکت یک موضوع بسیار گسترده است و انواع زیادی نیز دارد ؛ افراد را برای انتخاب نوع شرکت دچار مشکل می کند ، چرا که ممکن است به علت انتخاب اشتباه منجر به پیش آمدن مشکلاتی در کسب و کار شود.

ثبت شرکت چیست؟

ثبت شرکت از نظر لغوی به معنای شریک شدن است و از نظر مفهوم و قانون مدنی به معنای جمع شدن 2 یا چند نفر شریک در قالب یک قرارداد رسمی است و این افراد برای رسیدن به هدف های مشترکی که دارند با هم فعالیت می کنند. یک شرکت ؛ قراردادی است که اشخاص حقیقی و حقوقی میان خودشان به امضا می رسانند که در یک چهارچوب خاص از قوانین تعریف شده (اساسنامه) عمل کنند که این قرارداد می تواند مشمول یک سری قوانین ؛ بین اعضای شرکت و همچنین شکل برخورد با اشخاص و یا شرکت های دیگر باشد.

پس بر این اساس شرکت ها به 2 شکل زیر تقسیم بندی می شوند:

1- شرکت های مدنی

2- شرکت های تجاری

شرکت های مدنی

شرکت های مدنی به دو قسمت خاص و عام تقسیم ی شوند:

شرکت مدنی عام: عقد قراردادی که در آن شرکا سرمایه و یا خدمات خودشان را برای رسیدن به سود و هدفی خاص جمع آوری می کنند. بر اساس ماده 571 قانون مدنی : عقد شرکت ،عقد مضاربه ، عقد مزارعه و عقد و عقد مساقات هم جزئ مصداق های شرکت به شمار می رود.

شرکت های مدنی خاص: یکی از عقود معینی است که همراه با اشاعه در حق مالکیت ایجاد می شود و معمولا نیز هرگاه در حقوق مدنی ؛ از شرکت صحبت می شود یعنی همین نوع دوم.

در شرکت های مدنی اموال شرکا متلق به خودشان است و سود و زیان ناشی از شرکت میان خودشان تقسیم می شود . اما شرکت های تجاری خود دارای شخصیت حقوقی است و مال مشاع ، به شرکت تعلق دارد.

شرکت های تجاری یا بازرگانی

نوعی شرکت که طبق قوانین تجاری شکل می گیرد و هدف از ایجاد آن کسب سود و منفعت و تقسیم کردن آن میان اعضای شرکت است و کلیه فعالیت های شرکت بر اساس امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرد.

شرکت های بازرگانی به اقسام زیر تقسیم می شوند (طبق ماده 20 قانون تجارت):

1- شرکت با مسئولیت محدود

2- شرکت سهامی

3- شرکت تضامنی

4- شرکت مختلط غیر سهمی

5- شرکت مختلط سهامی

6- شرکت نسبی

7- شرکت تعاونی تولید و مصرف

مراحل ثبت شرکت:

انتخاب هدف:

گام اول برای تاسیس شرکت انتخاب هدف است. اگر پایه گذاران شرکت هدفی از تاسیس شرکت نداشته باشند بعد از گذشت زمان شرکت با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

انتخاب حوزه فعالیت:

پس از انتخاب هدف نوبت به تعیین حوزه فعالیت می رسد ، تا براساس آن نوع شرکتی که قرار است ثبت شود مشخص شود.

انتخاب شریک مناسب:

پس از انتخاب هدف و حوزه فعالیت نوبت به انتخاب شریک مناسب می رسد. در این مرحله شرکای مناسب با هدفتان انتخاب کنید. حتما دقت کنید که روحیات شریک و یا شرکای شما با شما و حوزه فعالیت شما یکی باشد. همچنین می بایست به یکدیگر شناخت کافی داشته باشید و اگر نسبت به یکدیگر شناخت نداشته باشید و روحیات شما با یکدیگر همخوانی نداشته باشد ، پس از مدتی میان شما اختلاف نظر ایجاد می شود. اختلافاتی نظیر سوء استفاده ، فریب کاری ، لطمه خوردن به اعتبار شرکت ، عدم امکان انحلال شرکت ، عدم خروج افراد سودجو از شرکت ، عدم امکان تغییرات در شرکت و تشکیل صورتجلسه ، احتمال ورشکستگی و ... پس بنابراین شرکا می بایست به هم شناخت کافی داشته باشند.

انتخاب نام و لوگوی مناسب با فعالیت:

پس از گذراندن مراحل پیشین می بایست یک نام مناسب برای شرکت و متناسب با نوع فعالیت شرکت انتخاب کنید. بعد عای دیگران شما را با نام و لوگوی شما خواهند شناخت. انتخاب نام هایی با املای دشوار و با تلفظ سخت ممکن است به شناخته شدن شما لطمه وارد کند. همچنین انتخاب یک لوگوی مناسب علاوه بر شناخته شدن در هزینه های بعدی می تواند تاثیر گذار باشد.به عنوان مثال اگر بخواهید لوگوی خودتان را برای هدایای تبلیغاتی که تهیه کردید درج کنید به ازای چاپ هر رنگ می بایست هزینه اضافی پرداخت کنید اما برای لوگوهای تک رنگ فقط هزینه یک دور چاپ را پرداخت خواهید کرد. لوگوهای تک رنگ مانند لوگوی آدیداس ، شرکت ایسوس ، تویوتا ، سایپا ، ایران خودرو و... و لوگوهای چند رنگی مانند پپسی ، گوگل و ... .

انتخاب نوع شرکت:

با توجه تصمیم اعضا و نوع فعالیت شرکت می بایست یکی از انواع ثبتی شرکت انتخاب شود. از طریق آیکون های زیر می توانید اطلاعات بیشتر را در مورد انواع ثبت شرکت به دست آورید.

 

جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت :

پس از انتخاب نوع شرکت ، و میزان سرمایه ؛ می بایست مدارک هویتی ، گواهی عدم سوء پیشینه و سایر مدارک مورد نیاز را ( برای هرنوع شرکت متفاوت است که در قسمت آیکون های بالا می توانید مطالعه کنید) جمع آوری کنید و آن را به ثبت متین و یا اداره کل ثبت شرکت ها ارائه دهید.

بعد از انتخاب نوع شرکت و تکمیل مدارک می بایست میزان سرمایه شرکت مشخص شود و همراه با مدارک به اداره ثبت شرکت ها یا به ثبت متین ارائه شود. سپس برای ثبت شرکت پرونده تشکیل می شود و می بایست منتظر تکمیل روند اداری پرونده باشید.

روند تاسیس شرکت از زمان تکمیل مدارک به طور میانگین حدود 90 روز به طوی می انجامد.


مشاهده انواع ثبت شرکت


ثبت تغییرات:

پس از اتمام مراحل ثبت شرکت ؛ شرکت شروع به فعالیت می کند. پس از مدتی ممکن است صاحبان شرکت تصمیم به انجام تغییرات در شرکت بگیرند. ثبت تغییرات در شرکت به صورت زیر است:


انواع ثبت تغییرات:

- تغییر در نوع فعالیت شرکت

- تغییر مکان شرکت

- تغییر نام شرکت

- تمدید هیئت بازرسین

- افزایش و کاهش سرمایه

- ورود و خروج در شرکت های مسئولیت محدود

- تبدیل سهام

- تغییر تابعیت شرکت

- تغییر در تعداد مدیران شرکت

- اصلاح مواد اساسنامه

- تغییر در نوع سهام


انجام تغییرات در شرکت با تایید اکثریت حاضر در مجمع عمومی فوق العاده یا عادی به طور فوق العاده و هیئت مدیره تصویب می شود. 

پس از تصمیم گیری درباره تغییرات شرکت باید صورتجلسات تغییرات مربوطه را تنظیم کنید. پس از آن مراحل اداری را طی کنید.

پس از آن ، تغییرات توسط اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد.


مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات:

- کپی اوراق ثبتی

- لیست سهامداران و میزان سهام آن ها

- کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای سهامداران

- ارائه کپی از آگهی های به ثبت رسیده

- درج آخرین تغییرات در روزنامه های رسمی و روزنامه های کثیرالانتشار

- روزنامه کثیرالانتشار و رسمی و آخرین تغییرات شرکت